Strony www - World Wide Web jest największym na świecie elektronicznym zbiorem informacji. Składa się z milionów połączonych ze sobą dokumentów, które znajdują się na komputerach rozrzuconych po całym świecie. Ogólnoświatowa sieć World Wide Web jest stosunkowo nowa, ale wciąż rośnie i stała się już największą częścią Internetu. W skrócie www oznacza usługę internetową, dzięki której możemy przeglądać strony internetowe.

Strony www umieszczone są na komputerach podłączonych do Internetu, wyposażonych w oprogramowanie dla tzw. serwera HTTP (HyperText Transfer Protocol). HTTP jest zbiorem zasad obowiązujących komputery, opisujących przekazywanie stron www do komputerów użytkowników.

Podstawową ideą działalności sieci World Wide Web jest hipertekst. Idea hipertekstu polega na tym, że zamiast czytać tekst po kolei, linia po linii, można łatwo przeskakiwać od punktu do punktu. Można uzyskiwać więcej informacji na dany temat, przejść do innych tematów, czy powracać. Hipertekst umożliwia poruszanie się po tekście stron www. Aby uzyskać szczegółowe informacje na dany temat, klika się nazwę żądanego tematu. Może to być połączenie powodujące przeniesienie do nowego ekranu, zawierającego nowe informacje. Tam mogą się znaleźć hiperpołączenia do kolejnych tematów.

World Wide Web jest systemem graficznym i łatwym w nawigacji. Umożliwia połączenie tekstu z grafiką, dźwiękiem i filmami wideo. Przechodzenie z jednej cechy do drugiej jest proste, bo polega na przeskakiwaniu od strony do strony. Mając dostęp do Internetu, mamy dostęp do www. Możliwe to jest przy dowolnym sprzęcie, czy systemie operacyjnym na komputerze.

Sieć World Wide Web jest siecią interakcyjną. Strony mogą zawierać interakcyjne formularze, które mogą bywa wypełniane przez użytkowników. Do stron są często dołączane gry i programy. Powstaje wymiana informacji pomiędzy użytkownikiem, a serwerem.

Za pośrednictwem stron www uzyskujemy dostęp do gigantycznej masy informacji. Każda firma, czy użytkownik sieci www dysponuje już swoją stroną www, która ma za zadanie przynosić zyski. Internet stał się medium, które w ogromnym stopniu jest wykorzystywane do celów komercyjnych. W Internecie kwitnie handel, a asortyment produktów jest praktycznie nieograniczony. W World Wide Web znaleźć można oferty sprzedaży, wirtualne sklepy, biura podróży, serwisy umożliwiające przesyłanie kwiatów, kasyna, giełdy papierów wartościowych itd. Jest to pewna forma reklamy i prezentacji firmy, gdyż każdego dnia do Sieci zagląda kilkadziesiąt milionów ludzi, a liczba ta stale rośnie.

Tanie tworzenie stron internetowych na obszarze całej Polski

Kraków    Warszawa    Wrocław    Katowice     Poznań    Łódź    Rzeszów    Bydgoszcz   Toruń   Szczecin   Lublin  
Gdańsk   Białystok   Gdynia   Częstochowa   Radom   Sosnowiec   Kielce   Gliwice   Zabrze   Olsztyn   Bytom  NS